Коростенська районна державна адміністрація
Житомирська область, Коростенський район
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Кожен п’ятий працівник в Україні є неформально зайнятим та соціально незахищеним

Дата: 11.07.2021 08:46
Кількість переглядів: 468

За останніми офіційними даними Державної служби статистики України 3,27 млн осіб повністю або частково зайняті неформально. До них треба було б додати дані про людей, що отримують зарплату «в конверті», не оформлюють роботу за сумісництвом, мають інші договори замість трудових. Але офіційних даних про це немає.

Про це повідомляє Управління Держпраці у Житомирській області.

Лідерами у неформальній зайнятості є (в абсолютній кількості):

– сільське господарство – 1464,33 тис осіб (44,7 % від загальної кількості неформально зайнятого населення);

– оптова і роздрібна торгівля – 520,87 тис осіб (15,9 % від загальної кількості неформально зайнятого населення);

– будівництво – 556,9 тис осіб (17,0 % від загальної кількості неформально зайнятого населення);

– промисловість – 183,45 тис осіб (5,6 % від загальної кількості неформально зайнятого населення);

– транспорт, поштова та кур’єрська діяльність – 134,31 тис осіб (4,1 % від загальної кількості неформально зайнятого населення);

– тимчасове розміщування і харчування – 81,9 тис осіб (2,5 % від загальної кількості неформально зайнятого населення).

Зайнятість у неформальному секторі економіки у 2019 році становила 2118,8 тисяч осіб (61 % відсоток від загальної кількості осіб, які зайняті неформально або 12,8 відсотки від загальної кількості зайнятого населення).

Найбільша частка неформально зайнятого населення у неформальній економіці у сільському господарстві (1356 тисяч осіб), будівництві (360,2 тисяч осіб), торгівлі (114,4 тисяч осіб), тимчасовому розміщуванні і харчуванні (6,3 тисяч осіб) та транспорті і кур’єрській діяльності (38,1 тисяч осіб), інформація та телекомунікації (21,2 тисяч осіб).

За професійними групами найвища зайнятість у неформальному секторі у найпростіших професіях, які не потребують спеціальної підготовки або освіти – 1445,2 тис осіб, кваліфіковані робітники з інструментом – 331,1 тис осіб, працівники сфери торгівлі та послуг – 132,9 тис осіб, кваліфіковані робітники сільського та лісового господарства, риборозведення та рибальства – 65,1 тис осіб, робітники з обслуговування, експлуатації та контролювання за роботою технологічного устаткування, складання устаткування та машин – 60,8 тис осіб. В той же час, має місце зайнятість у неформальному секторі економіки і серед професіоналів (44,9 тис осіб), фахівців (28,9 тис осіб), керівників (менеджерів, управителів) (5,5 тис осіб), технічних службовців (4,4 тис осіб).

Той факт, що неформально зайнятими є переважно особи із невисоким рівнем освіти, які виконують просту, некваліфіковану працю, формує у суспільстві негативне ставлення до робітничих професій. Як наслідок, молодь відмовляється від робітничих професій, що створює певний дисбаланс на ринку праці.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь