Коростенська районна державна адміністрація
Житомирська область, Коростенський район
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Кожен п’ятий працівник в Україні є неформально зайнятим та соціально незахищеним

Дата: 11.07.2021 08:46
Кількість переглядів: 515

За останніми офіційними даними Державної служби статистики України 3,27 млн осіб повністю або частково зайняті неформально. До них треба було б додати дані про людей, що отримують зарплату «в конверті», не оформлюють роботу за сумісництвом, мають інші договори замість трудових. Але офіційних даних про це немає.

Фото без опису

Про це повідомляє Управління Держпраці у Житомирській області.

Лідерами у неформальній зайнятості є (в абсолютній кількості):

– сільське господарство – 1464,33 тис осіб (44,7 % від загальної кількості неформально зайнятого населення);

– оптова і роздрібна торгівля – 520,87 тис осіб (15,9 % від загальної кількості неформально зайнятого населення);

– будівництво – 556,9 тис осіб (17,0 % від загальної кількості неформально зайнятого населення);

– промисловість – 183,45 тис осіб (5,6 % від загальної кількості неформально зайнятого населення);

– транспорт, поштова та кур’єрська діяльність – 134,31 тис осіб (4,1 % від загальної кількості неформально зайнятого населення);

– тимчасове розміщування і харчування – 81,9 тис осіб (2,5 % від загальної кількості неформально зайнятого населення).

Зайнятість у неформальному секторі економіки у 2019 році становила 2118,8 тисяч осіб (61 % відсоток від загальної кількості осіб, які зайняті неформально або 12,8 відсотки від загальної кількості зайнятого населення).

Найбільша частка неформально зайнятого населення у неформальній економіці у сільському господарстві (1356 тисяч осіб), будівництві (360,2 тисяч осіб), торгівлі (114,4 тисяч осіб), тимчасовому розміщуванні і харчуванні (6,3 тисяч осіб) та транспорті і кур’єрській діяльності (38,1 тисяч осіб), інформація та телекомунікації (21,2 тисяч осіб).

За професійними групами найвища зайнятість у неформальному секторі у найпростіших професіях, які не потребують спеціальної підготовки або освіти – 1445,2 тис осіб, кваліфіковані робітники з інструментом – 331,1 тис осіб, працівники сфери торгівлі та послуг – 132,9 тис осіб, кваліфіковані робітники сільського та лісового господарства, риборозведення та рибальства – 65,1 тис осіб, робітники з обслуговування, експлуатації та контролювання за роботою технологічного устаткування, складання устаткування та машин – 60,8 тис осіб. В той же час, має місце зайнятість у неформальному секторі економіки і серед професіоналів (44,9 тис осіб), фахівців (28,9 тис осіб), керівників (менеджерів, управителів) (5,5 тис осіб), технічних службовців (4,4 тис осіб).

Той факт, що неформально зайнятими є переважно особи із невисоким рівнем освіти, які виконують просту, некваліфіковану працю, формує у суспільстві негативне ставлення до робітничих професій. Як наслідок, молодь відмовляється від робітничих професій, що створює певний дисбаланс на ринку праці.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь