Служба порятунку нагадує: нехтування правилами безпеки під час відпочинку на водоймах призводить до загибелі громадян!

Дата: 18.07.2021 09:43

Під час спеки громадяни активно вирушають до водойм. Але такий відпочинок не завжди має успішний фінал, про це свідчить сумна статистика загибелі громадян на водоймах. Варто лише на мить втратити пильність, або легковажно віднестися до свого дозвілля, і вже існує ризик для вашого життя та здоров’я.

Так, від початку цього тижня, в Україні вода забрала життя 51 людини! Лише упродовж останньої доби потонуло 19 осіб, серед яких 1 дитина.

Шановні громадяни, вкотре нагадуємо, що під час відпочинку біля водойм заборонено:

• купатися в місцях, які не визначені місцевими органами влади та не обладнані для купання людей;

• вилазити на попереджувальні знаки, буї, бакени;

• стрибати у воду з човнів, катерів, мостів, споруджень не призначених для цього;

• купатися наодинці;

• використовувати для плавання такі небезпечні засоби, як дошки, колоди, камери від автомобільних шин та інші знаряддя, не передбачені для плавання;

• плавати на плавзасобах біля пляжів та інших місць, які не відведені для купання;

• вживати спиртні напої до та під час купання;

• підпливати близько до плавзасобів, які йдуть неподалік від місць купання;

• допускати у воді небезпечні ігри, які пов’язані з обмеженням руху рук і ніг;

• подавати помилкові сигнали небезпеки, жартувати, пустувати;

• дітям, які не вміють плавати, заходити глибше, ніж до пояса;

• купання дітей без супроводу дорослих.

Також пам’ятайте, що надувний матрац є досить сумнівним засобом для плавання, тим паче на морі, де часто піднімається вітер. На жаль, відпочивальники часто зволікають попередженням фахівцями Служби порятунку і використовують надувні матраци під час відпочинку на водоймах. Нерідко це призводить до трагічних наслідків, зокрема до утоплення.

У більшості випадків люди гинуть на воді через власну необережність, тож, вирушаючи до водойм, будьте вкрай обачні та відповідальні!

Якщо ви стали свідком того, як тоне людина — одразу телефонуйте за номером 101!

Також рятувальники застерігають: не допускайте загорянь у пожежонебезпечний період!