Коростенська районна державна адміністрація
Житомирська область, Коростенський район
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

На цьому етапі земельної реформи основне завдання громад – інвентаризація та реєстрація земель, - Роман Лещенко

Дата: 29.07.2021 11:24
Кількість переглядів: 238

Виступаючи на Всеукраїнському форумі «Україна 30. Децентралізація», міністр аграрної політики Роман Лещенко відповів на питання журналіста порталу «Децентралізація про ризики і переваги відкриття ринку земель та першочергові кроки громад.  

Фото без опису

«З травня цього року, коли було відкрито ринок землі, в Україні зареєстровано понад 2 тисячі земельних угод на території понад 3 тисячі гектарів, – повідомив Роман Лещенко. – Це ще раз довело українському суспільству, що чутки про розпродаж землі, про вагони, у які начебто будуть вантажити чорнозем, виявилися тільки політичними спекуляціями, що тривали 30 років. Ринок землі працює у штатному режимі, понад 4 тисячі нотаріусів отримали доступ до Державного земельного кадастру, зараз нормально працює система обміну між реєстрами, а земельний моніторинг фіксує всі угоди, оприлюднюючи їх на сайті Міністерства аграрної політики».

На думку міністра, український народ достатньо мудрий, щоб розпродувати землю направо і наліво. Всі розуміють, що українська земля – достойний банківський депозит, і той, хто береже свою землю, згодом завжди матиме у своєму розпорядженні потужний ресурс.

«У рамках реалізації земельної реформи ми з командою проводимо національний діалог, – сказав Роман Лещенко. – Беручи участь у так званих земельних форумах, ми об’їхали всю Україну. Після тривалих дискусій з представниками громад спільно з ними дійшли висновку, що землі комунальної власності сільськогосподарського призначення не повинні бути об’єктом купівлі-продажу. І зараз вони виключені з цивільного обороту. Громади можуть розпоряджатися цими землями тільки здаючи їх в оренду через електронні аукціони. Таке обмеження обумовлене тим, що землі комунальної і державної власності (тут насамперед маються на увазі так звані відомчі землі, які належать різним міністерствам та відомствам) потребують додаткової інвентаризації, отже їхній продаж не на часі. Йдеться про 750 тис. га, які потребують належної інвентаризації та реєстрації. І поки триває цей процес, в оборот надійшли тільки землі приватної власності».

За словами Романа Лещенка, статистика свідчить про те, що в Україні ринок землі є абсолютно цивілізованим, немає жодного поспіху у процесі купівлі-продажу, і всі розуміють, що земельна реформа – це етапність, відповідні процедури і правозастосовча практика.

«Як міністр аграрної політики я особисто закликав громадян України, щоб вони не поспішали користуватися своїми конституційними правами з продажу земель, натомість наводили лад із кадастровою та землевпорядною документацією та налагоджували комунікацію зі своїми громадами, – підкреслив очільник міністерства аграрної політики. – А громади, у свою чергу, забезпечували б інвентаризацію своїх земель з метою належного оподаткування і отримання додаткових доходів місцевих бюджетів. Ця динаміка, яка зараз спостерігається, чітко показує, що консервативна редакція земельної реформи, яку ми реалізуємо, є цілком виправданою на даному етапі суспільно-економічного розвитку нашої держави».


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь