Коростенська районна державна адміністрація
Житомирська область, Коростенський район
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Поліція закликає жителів Житомирщини бути вкрай обережними під час торгівлі в Інтернет-мережі

Дата: 09.09.2021 12:06
Кількість переглядів: 335

7 вересня до поліції звернувся житель Житомирської області із заявою про шахрайство. Нині у рамках досудового розслідування поліцейські встановлюють осіб, причетних до правопорушень. Разом з тим правоохоронці закликають полісян бути більш обачними,  укладаючи угоди купівлі та продажу у віртуальному просторі.

Фото без опису

До Житомирського райуправління поліції звернувсь 54-річний житель чоловік Глибочицької громади. Заявник розповів, що тиждень тому намагався придбати через Інтернет-сайт автомобіль. Натрапивши на необхідне оголошення, зв’язався із потенційним продавцем і домовився про покупку, сплативши за неї наперед понад 155 тисяч гривень. Утім, через деякий час продавець уже не виходив на зв'язок, а його оголошення було неактивне.

Нині у рамках розпочатого кримінального провадження за ст. 190 (Шахрайство) КК України поліцейські встановлюють осіб, причетних до вказаних злодіянь. Разом з тим правоохоронці закликають громадян бути обачними у фінансових питаннях.

Здійснюючи онлайн-оплату, переконайтесь, що знаходитесь на захищеному сайті саме тієї фінансової установи, яка надає послуги. Не переходьте за невідомими посиланнями, наданими вам незнайомцями, для здійснення переказу коштів.

Уважно читайте повідомлення, що надходять на ваш мобільний, звертайте увагу, чи це дійсно номер банківського сервісу та які саме операції проводяться з вашими коштами. За найменших підозр – телефонуйте на гарячу лінію банку та заблокуйте картку.

Намагайтеся не сплачувати наперед за товар, придбаний за допомогою мережі Інтернет. Скористайтеся послугами післяплати, або так званої «захищеної оплати», які пропонують транспортні компанії, торгівельні інтернет-майданчики та фінансові установи.

Не надавайте особистої інформації про номери банківської картки, рахунку, телефону, «прив’язаного до картки», особливо, якщо спілкуєтесь із незнайомим абонентом або даєте оголошення в інтернет-мережі.

Укладаючи угоду про надання послуг чи придбання товарів, особливо якщо йдеться про значні суми, обов’язково складайте письмовий договір, уважно читайте всі умови, перевіряйте контактні дані, а за потреби – радьтеся з фахівцями.

Будьте уважними, не дайте себе ошукати і не дозволяйте пройдисвітам збагатитися вашим коштом!

Відділ комунікації поліції Житомирської області

 © Головне управління Національної поліції в Житомирській області


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь