Метеостанція Овруч одна з тридцяти по Україні залучена до обміну кліматичною інформацією

Дата: 30.11.2022 12:07

Місто Овруч на півночі Житомирщини славиться своєю історією, адже після спалення Іскоростеня (Коростеня) центр древлянської землі був саме тут. Тодішній Вручий (давня назва Овруча) став епіцентром князівських міжусобиць, постачав на всю Київську Русь цінний пірофілітовий сланець, пережив не одну навалу ворогів, але досі береже колоритну автентичність, цікаві пам’ятки та неповторну місцеву говірку.

🌤️Метеорологічні спостереження у м. Овруч розпочато у квітні 1894 році на північній околиці міста, наприкінці року спостереження перенесені в західну частину міста. Проводились метеоспостереження на метеостанції у період 1912-1917 рр. та з перервами з 1913 по 1914 рр.

З 1924 року Волинський відділ Укрмету розпочав метеоспостереження поблизу залізничної станції (з перервами з 15.08.1941р. по 16.05.1942р. та з 11.11.1943р. по 17.12.1943р.) і по теперішній час.

До 17-го грудня 1943 року метеостанція знаходилась на приватній квартирі священника, на жаль, не збереглися свідчення про перших працівників і про перші спостереження.

З 17 грудня 1943 р. гідрометеостанція відновлена після німецької окупації старшим інженером УГМС.

Богдан Масовець, Житомирський гідрометцентр