Коростенська районна державна адміністрація
Житомирська область, Коростенський район
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Колекцію ляльок у старовинних українських костюмах зібрала Валентина Галкіна з Коростенського району

Дата: 07.12.2022 15:48
Кількість переглядів: 635

Сьогодні, 7 грудня, відзначається Всесвітній день української хустки. Свято з’явилося зовсім нещодавно, але завдяки справжній любові українок до традиційного українського вбрання, а саме до тернової хустки, воно стало популярним.

Фото без опису

Мабуть символічно, що День хустки відзначається саме в той день, коли в Україні вшановують пам'ять священномучениці Катерини Олександрійської. Вона вважається покровителькою пологів, материнства, шлюбу і сімейного щастя. День святої Катерини вважається важливим святом не тільки для власниць цього імені, але і для всіх жінок.

Фото без опису

Тому сьогодні ми хочемо продовжити знайомити вас із талановитими майстринями Коростенського району. Однією з них є берегиня культурної спадщини Овруччини, колекціонерка українських рушників та культурознавиця Валентина Галкіна з села Велика Фосня.

Фото без опису

В попередньому матеріалі ми вже розповідали про її велику колекцію рушників, які вона зібрала та зберігає. Сьогодні хочемо розповісти про ще одне захоплення жінки, а саме колекціювання ляльок в українських народних костюмах різних часів.

Фото без опису

Що сьогодні ми знаємо про український народний костюм? Досить небагато, якщо ми пересічні люди, а не працівники музею чи дослідники історії України та побуту її жителів, на жаль.

Багато років тому вихователь дитячого садочку за фахом Валентина Федорівна задалась питанням – які наряди носили жінки України в різні часи і як вони це робили. Почала вивчати різноманітні документи, багато читала книжок, спілкувалась з людьми поважного віку і в цей самий час почала збирати ляльки та переодягати їх в народні костюми.

Фото без опису

Сьогодні пенсіонерка може годинами розповідати про те, яку сорочку, плахту, очіпок чи пояс носили в тому чи іншому регіоні нашої України і чому носили саме так. Вона розбирається як виглядала молодиця, як вдовиця, а як жінка у шлюбі.

Фото без опису

Серед цього розмаїття ляльок в колекції Валентини Галкіної пересічній людині легко заблукати, але не її власниці. Всі костюми вона перешила під ляльок власними руками, дещо допомогли рідні та подруги.

Фото без опису

Приділила увагу найдрібнішим деталям та навіть прикрасам, зачіскам ляльок. Чимало ляльок знайшла у дуже поганому стані, але власноруч їх відреставрувала і тепер вони стали окрасою колекції.

Фото без опису

Нині власниця колекції мріє про відкриття музею в Коростенському районі, де вона могла б виставити свої колекції рушників та ляльок в традиційних українських вбраннях, аби більша кількість людей дізналась – культура українців, наша національна спадщина має багатовікову історію та різноманітність, яка варта уваги та збереження майбутніми поколіннями.

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Наталія Колєнова,

старший інспектор відділу інформаційної діяльності

та комунікацій з громадськістю

Коростенської районної військової адміністрації


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь