Цивільні українці, які постраждали під час повномасштабної війни, мають право на встановлення двох причин інвалідності

Дата: 09.06.2023 08:43

Цивільна особа, яка постраждала під час повномасштабної війни від вибухових речовин, боєприпасів і військового озброєння, отримавши інвалідність, має право на встановлення двох причин інвалідності і вибирає одну із них:

⓵ «Особа з інвалідністю внаслідок війни»

Встановлюється на підставі висновку міжвідомчої комісії, яка працює при Мінветеранів.

⓶ або «Постраждалий внаслідок дії вибухонебезпечних предметів»

Встановлюється МСЕК на підставі витягу з Єдиного реєстру досудових розслідувань про відкриття кримінального провадження стосовно факту одержання постраждалою особою поранення чи інших ушкоджень здоров’я від вибухонебезпечних предметів.

Перелік вибухонебезпечних предметів визначено статтею 1 Закону України «Про протимінну діяльність в Україні».

Відповідно до статті 10 цього Закону (https://bit.ly/45PKAVd) допомога постраждалим особам передбачає надання медичної, психологічної, професійної та соціальної допомоги з метою зменшення наслідків ушкоджень, спричинених вибухонебезпечними предметами.

Цим Законом також передбачається виплата постраждалим особам одноразової компенсації за шкоду, заподіяну здоров’ю, та щорічної допомоги на оздоровлення у сумі, порядок (https://bit.ly/42ofLnC) призначення і виплати якої затверджені постановою КМУ від 29 вересня 2021 року № 1020.