Дата: 23.11.2023 10:45

Не кожна доросла людина здатна оговтатися від болю та емоційного навантаження, спричиненого втратою близької людини та виникненням відчуття самотності й відсутності сенсу життя.

Як допомогти дитині впоратися із втратою близької людини

Сьогодні хочемо розповісти, як у такі важкі часи знайти внутрішню силу для спілкування та підтримки дітей, які можуть ще не усвідомлювати повністю те, що сталося.

Діти мають свої вроджені захисні механізми. Вони можуть зачекати, поки ви будете готові до такої розмови, але таке очікування не повинно бути занадто тривалим. Діти у віці до 5 років можуть часто запитувати, чи повернеться померла людина. Старші діти у віці 6-11 років починають розуміти, що смерть – це назавжди і можуть хвилюватися за своїх близьких. Підлітки вже здатні усвідомити незворотність втрати.

Якщо ж ви помічаєте, що дитина включає втрачену людину у свої ігри, занадто фанатично будує плани помсти її ворогам, чи ця людина їй сниться – це можуть бути ознаки того, що допомога дитині потрібна вже зараз, і не варто з цим зволікати.

Зберігайте поради та діліться ними з друзями і рідними, адже це може допомогти покращити їхній емоційний стан та психологічне благополуччя.