Засідання круглого столу реалізації проєкту з питань управління відходами на території Коростенського району

Дата: 27.02.2024 12:13

За підтримки Житомирського регіонального офісу HOVERLA / проєкт USAID в Україні у місті Коростень відбувся круглий стіл, темою якого стало обговорення підготовки до спільної реалізації проєкту організації кластерної системи управління відходами на території Коростенського району.

У роботі круглого столу взяли участь керівництво 13-ти територіальних громад Коростенського району та представники двох територіальних громад Житомирського району (Хорошівської та Новоборівської).

До обговорення теми долучилися, заступник начальника Житомирської ОВА Віктор Градівський, начальник Коростенської РВА Олег Рябой, представники профільних структурних підрозділів ОВА, представники Державної екологічної інспекції Поліського округу та профільних комунальних підприємств Коростенської міської ради.

Учасниками круглого столу було обговорено:

правові, організаційні та економічні засади діяльності, спрямовані на запобігання утворенню та зменшення обсягів відходів;

зниження негативних наслідків впливу шкідливих відходів;

стимулювання підготовки відходів до повторного використання, рециклінгу і відновлення, з метою запобігання їх негативному впливу на здоров’я людей та навколишнє природне середовище;

виклики, з якими зіткнулися громади у сфері управління відходами;

проблемні питання, щодо спільного виконання проєкту;

подальші кроки для успішної реалізації проєкту.

За результатами роботи круглого столу учасниками визначено пріоритети, а саме спрямування зусиль на ефективне управління відходами та впровадження стратегічного планування, включаючи створення регіонального полігону на території Коростенської територіальної громади та відповідної інфраструктури для оброблення відходів.

Активна участь органів місцевого самоврядування у співпраці з органами державної влади та міжнародними партнерами є ключовою для успішної реалізації програм з управління відходами та збереження природних ресурсів.