МОН презентує проєкт нового закону «Про професійну освіту»

Дата: 16.04.2024 15:19

МОН презентує проєкт нового закону «Про професійну освіту», який закладе основу для майбутніх змін у сфері. Законопроєкт вже опублікований на сайті МОН для громадського обговорення, яке триватиме до 2 травня 2024 року.

У ньому вже можна дослідити основоположні зміни, які пропонують у сфері. Зокрема, активне залучення бізнесу до освітнього процесу, поліпшення освітніх програм, дерегуляцію сфери, а також оновлення термінології.

Громадське обговорення триватиме до 2 травня 2024 року.

У новому законопроєкті пропонують більше залучати бізнес до освітнього процесу через створення в закладах колегіального органу управління наглядової ради, участь у розробленні нових кваліфікацій, призначені керівника тощо.

Документ також пропонує розширити автономію закладів через можливість здійснення ними господарської діяльності — як державне (комунальне) некомерційне підприємство.

Розглядається також введення єдиного рівня професійної освіти (освітньої кваліфікації) та єдиного типу закладу — професійного коледжу.

Долучаємось до обговорення за посиланням.