Коростенська ДПІ

06 Січня, 2021 р., 08:38
З 1 січня 2021 року згідно з п.296.1 ст. 296 Податкового кодексу України для фізичних осіб - підприємців – платників єдиного податку першої і другої груп та платників єдиного податку третьої групи, які не є платниками податку на додану вартість, передбачено ведення обліку у довільній формі шляхом  помісячного відображення отриманих доходів.
04 Січня, 2021 р., 11:51
Коростенська ДПІ нагадує, що Законом України від 14 липня 2020 року № 786-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо функціонування електронного кабінету та спрощення роботи фізичних осіб – підприємців» змінено порядок ведення обліку доходів і витрат самозайнятими особами, зокрема, відмінено обов’язкове ведення паперових Книг обліку доходу та витрат, Книг обліку доходів.
04 Січня, 2021 р., 11:36
Фізичні особи-підприємці – платники єдиного податку першої групи за грудень 2020 року та січень – травень 2021 року звільнені від сплати єдиного податку (крім випадків порушення такими платниками встановлених главою 1 розділу XIV Податкового кодексу України умов застосування першої групи платників єдиного податку).
14 Грудня, 2020 р., 13:01
Коростенська ДПІ  нагадує платникам податків про зміни внесені Законом від 14.07.2020р. N786. Зокрема, в частині порядку ведення обліку доходів і витрат самозайнятими особами. Даним документом відмінено обов’язкове ведення паперових Книг обліку доходу та витрат, Книг обліку доходів. Залежно від обраної системи оподаткування самозайняті особи, починаючи з 1 січня 2021 року, мають вести облік своїх доходів (витрат) в паперовому та/або електронному вигляді, у тому числі через Електронний кабінет.
14 Грудня, 2020 р., 10:56
У разі тимчасової відсутності (відпустка, лікарняний) головного бухгалтера на сформовану податкову звітність в електронному вигляді накладаються кваліфікований електронний підпис (далі – КЕП) керівника (директора) та печатка (за наявності).
10 Грудня, 2020 р., 14:55
Коростенська ДПІ інформує, що 07 грудня 2020 року Президент України підписав закони України № 1071-ІХ «Про соціальну підтримку застрахованих осіб та суб’єктів господарювання на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-Co V-2» (далі – Закон № 1071) та № 1072-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо соціальної підтримки платників податків на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-Co V-2» (далі –  № 1072).
10 Грудня, 2020 р., 12:56
Коростенська ДПІ повідомляє, що Законом від 16 січня 2020 року № 466-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» визначено терміни подання суб’єктами господарювання спрощеної системи оподаткування заяв:
09 Грудня, 2020 р., 15:49
До 1 січня 2022 року реєстратори розрахункових операцій та/або програмні реєстратори розрахункових операцій не застосовуються платниками єдиного податку другої - четвертої груп (фізичними особами - підприємцями) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 220 МЗП гривень, крім тих, які здійснюють:
09 Грудня, 2020 р., 11:18
Головне управління ДПС в Житомирській області повідомляє, що станом на 01.10.2020 року, заборгованість зі сплати єдиного внеску по Житомирській області складає понад 329,3  млн грн, з яких 224,8 млн грн припадає на суб’єктів малого бізнесу – фізичних осіб - підприємців.
09 Грудня, 2020 р., 08:11
Коростенська ДПІ звертає увагу платників, що відповідно до п.70.7 ст.70 Податкового кодексу України фізичні особи – платники податків зобов’язані подавати контролюючим органам відомості про зміну даних, які вносяться до облікової картки або повідомлення (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків і мають відмітку в паспорті), протягом місяця з дня виникнення таких змін шляхом подання відповідної заяви за формою та у порядку, визначеними центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.