Сьогодні, 30 липня, під головуванням заступника начальника Житомирської ОВА Костянтина Лопушанського відбулося засідання круглого столу з нагоди відзначення Всесвітнього дня протидії торгівлі людьми.
У 2023 році в притулках для осіб, які постраждали від домашнього насильства та насильства за ознакою статі, перебувало 19 осіб, а у 2024 році – 25 осіб. За цей час цим людям було надано 236 соціальних послуг, включаючи психологічну допомогу, правову підтримку, тимчасове проживання та соціальні консультації.
Міжнародна громадська організація «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я» (LHSI) запропонувала спеціалістам, які працюють із дітьми, пакет інструментів із запобігання насильству в Інтернеті щодо дівчат-підлітків — Збірник (Toolkit) з профілактики сексуального онлайн насильства щодо дівчат-підлітків.
Збільшити кількість патронатних сімей покликаний проєкт «Родина для кожної дитини — розвиток сімейного патронату», презентація якого відбулась у 21 області України.
Платформа допомоги врятованим -
це онлайн-майданчик, на якому зібрані актуальні можливості, інструменти допомоги та контакти ключових сервісів підтримки постраждалих від війни. Тут ви знайдете як урядові сервіси, так і ініціативи, створені у партнерстві з громадськими та міжнародними організаціями.
25 квітня 2024 року у м. Коростень відбулося публічне обговорення «Війна і суспільство; чому зараз важливо бути чуйним», а також групове заняття з сім’ями військовослужбовців та іншими представниками громади у контексті надання соціально-психологічної допомоги.
З представницею громадської організації «Жіночий інформаційно-консультативний центр» Іриною Бабенко 17 квітня 2024 року відбулась робоча зустріч у форматі міні-тренінгу з питання управління політикою протидії торгівлі людьми і гендерно-зумовленому насильству, координації та взаємодії місцевих рад і райдержадміністрацій в реалізації Обласної цільової підтримки сім’ї, забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків на 2024 рік в частині «Протидія торгівлі людьми».
Щороку в Україні від насильства страждає близько 1,1 мільйона осіб, з яких 90% тих, хто звертається щодо таких випадків – жінки. Лише кожна третя постраждала – звертається по допомогу. Часто жінки не звертають уваги на «дрібниці», такі як контроль телефону, перевірка особистих повідомлень чи обмеження кола спілкування.
За статистикою, щороку в Україні приблизно 1,1 мільйона людей зазнають насильства, 90% з тих, хто звертається по допомогу, становлять жінки. Страх, стигма та відсутність інформації часто стають перепонами на шляху до пошуку допомоги.
З метою покращення роботи у таких напрямках державної політики як впровадження Національного механізму взаємодії, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми та запобіганні гендерно зумовленому насильству, сьогодні, 07 лютого проведено спільну нараду з представницею громадської організації «Жіночий інформаційно-консультативний центр» Бабенко Іриною Германівною.