Новини децентралізації

27 Травня, 2020 р., 15:54
27 травня Кабінет Міністрів України затвердив з доопрацюванням перспективні плани формування територій громад Запорізької, Львівської та Одеської областей. Таким чином, затверджено перспективні плани формування територій громад усіх 24 областей України.
14 Травня, 2020 р., 16:05
Місцеві вибори у жовтні цього року відбудуться на новій територіальній основі громад і районів. Вже з наступного року усі громади, незалежно від того, сільські вони, селищні чи міські, повинні мати однакові повноваження і джерела ресурсів. І для цього треба прийняти нові редакції базових законів.
13 Травня, 2020 р., 10:32
«Голос України» опублікував Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо визначення територій та адміністративних центрів територіальних громад»( № 562-IX).
08 Травня, 2020 р., 09:36
Повноваження органів місцевого самоврядування: якими вони будуть, виходячи із завдань реформи місцевого самоврядування? Це питання - на порядку денному Міністерства розвитку громад та територій.
05 Травня, 2020 р., 10:11
З'явилися тексти розпоряджень Кабінет Міністрів України про затвердження перспективних планів формування територій громад ще двох областей:
21 Квітня, 2020 р., 09:58
У новому випуску програми «Децентралізація. Дайджест новин», створеної за сприяння Швейцарсько-українського проекту DESPRO: уряд затвердив перші перспективні плани формування громад областей. Заплановано, що загалом в Україні буде більше 1400 спроможних громад.
16 Квітня, 2020 р., 16:10
16 квітня 2020 року Верховна Рада України прийняла у другому читанні та в цілому Проект Закону про внесення змін до Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” №2653 від 20.12.2019.
15 Квітня, 2020 р., 14:49
За повідомленням від Прем'єр-міністра України Денис Шмигаль, поданий ще в лютому Перспективний план, що супроводжувався сотнями обговорень, консультаціями та громадськими зібраннями, нарешті прийнято.
25 Березня, 2020 р., 09:13
Визначення обґрунтованої територіальної основи для діяльності органів місцевого самоврядування та органів виконавчої влади – серед ключових завдань реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади. Формування базового рівня місцевого самоврядування, громад, - на завершальному етапі. На часі – формування адміністративно-територіальних одиниць субрегіонального рівня.
10 Березня, 2020 р., 10:10
Для швидкої оцінки та порівняння різних варіантів об’єднання територіальних громад експерт проекту SKL підготував інструмент з оцінки рівня спроможності об’єднаних територіальних громад відповідно до урядової «Методики формування спроможних територіальних громад» (ЗАВАНТАЖИТИ ІНСТРУМЕНТ).