Новини децентралізації

06 Березня, 2020 р., 08:10
Уряд визнав спроможними ще 63 об’єднані територіальні громади, в яких перші вибори депутатів та голів відбулись у 2019 році. Про це повідомляє Міністерство розвитку громад та територій України.
04 Березня, 2020 р., 15:11
3 березня 2020 року Кабінет Міністрів прийняв постанову, що затверджує Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для реалізації пілотного проекту «Розвиток соціальних послуг».
28 Лютого, 2020 р., 13:15
Асоціація об’єднаних територіальних громад провела експертне обговорення попередніх проектних пропозицій щодо внесення змін до Конституції України. Напрацьовано ключові позиції навколо яких асоціація пропонує формувати майбутній законопроект:
18 Лютого, 2020 р., 09:31
Запрошуємо представників громадськості, ЗМІ, фахівців та експертів долучитися до обговорення проєкту Закону про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації влади). Надати пропозиції та зауваження кожен зможе 20 лютого 2020 року об 11.30 в сесійній залі (м. Житомир, м-н С.П. Корольова, 1).
13 Лютого, 2020 р., 07:51
У 2020 році стартував програмний комплекс «Соціальна громада», у рамках якого по всій Україні планується запустити фронт-офіси в ОТГ. Так жителі громад зможуть отримувати соціальні послуги безпосередньо за місцем проживання громадян. В області програмний комплекс вже діє в двох громадах, незабаром приєднається ще 17 ОТГ.
06 Лютого, 2020 р., 08:08
Представникам засобів масової інформації було представлено кінцевий варіант проєктної моделі Перспективного плану формування територій громад Житомирської області, який охоплює 100% території Житомирщини та зберігає більшість створених раніше громад.
30 Січня, 2020 р., 10:15
Кабінет Міністрів України затвердив зміни до Порядку та умов надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на підтримку розвитку об’єднаних територіальних громад. Відповідний проект постанови було розроблено Міністерством розвитку громад та територій України.
27 Січня, 2020 р., 10:11
У п’ятницю, 24 січня, в Мінрегіоні пройшли додаткові консультації зі створення перспективних планів формування громад Волинської, Донецької, Житомирської та Чернігівської областей.
26 Січня, 2020 р., 10:03
У Верховній Раді України зареєстрований проект Закону «Про засади адміністративно-територіального устрою України» № 2804.
23 Січня, 2020 р., 10:37
Повна бюджетна самостійність для об’єднаних громад, як інструмент фінансової децентралізації, є важливим чинником для повноцінного розвитку їх територій. Щоб отримати таку бюджетну самостійність, формування  об’єднаної громади має відповідати законодавству. Це дає можливість сформувати такі громади, які дійсно будуть спроможними вирішувати всі питання місцевого значення. А спроможність відкриває громаді шлях до прямих міжбюджетних відносин, що і забезпечує їх повну бюджетну самостійність.