Безоплатна правова допомога

03 Березня, 2020 р., 11:58
В українському законодавстві передбачені виключні випадки, коли власник або уповноважений ним орган повинен розірвати трудовий договір у строк, про який просить працівник (ч.1 ст. 38 КЗпП України).
27 Лютого, 2020 р., 12:11
Роз’яснення з цього питання надала фахівець Коростенського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.
27 Лютого, 2020 р., 11:25
Батьки зобов'язані брати участь у додаткових витратах на дитину, якщо це обумовлено розвитком її здібностей, хворобою тощо. (ст.185 Сімейного кодексу України). Цей перелік не є вичерпним — сюди входять усі потреби дитини, які не покриваються аліментами на її утримання. Розмір додаткових витрат встановлюється за домовленістю батьків між собою або рішенням місцевого суду за позовом одного з батьків, який отримує аліменти.
27 Лютого, 2020 р., 11:08
З 1 січня цього року викривачі корупції отримали право на безоплатну вторинну правову допомогу. Розширення кола суб’єктів, які мають право на безоплатну вторинну правову допомогу передбачено Законом України «Про внесення змін до Закону України «Про запобігання корупції» щодо викривачів корупції» від 17 жовтня 2019 року № 198-IX, який набрав чинності з 1 січня 2020 року.
17 Лютого, 2020 р., 12:04
Державна реєстрація права власності та інших речових прав на нерухоме майно, що розташоване в межах території Автономної Республіки Крим, міста Севастополя, а також тимчасово окупованої території Донецької та Луганської областей, проводиться незалежно від місцезнаходження такого майна. (Наказ Міністерства юстиції України від 28.03.2016 № 898/5)
17 Лютого, 2020 р., 10:05
Почесне звання "Мати-героїня" присвоюється жінкам, які народили та виховали до 8-ми річного віку 5-ох і більше дітей, у тому числі дітей, усиновлених у встановленому законодавством порядку, враховуючи вагомий особистий внесок у виховання дітей у сім'ї, створення сприятливих умов для здобуття дітьми освіти, розвитку їх творчих здібностей, формування високих духовних і моральних якостей.
14 Лютого, 2020 р., 08:08
Роз’яснення з цього питання, в межах проекту «Я маю право!», надала фахівець Коростенського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.
13 Лютого, 2020 р., 12:44
При скороченні чисельності чи штату працівників у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці переважне право на залишення на роботі за загальним правилом, надається працівникам з більш високою кваліфікацією і продуктивністю праці. (стаття 42 Кодексу законів про працю України).
13 Лютого, 2020 р., 12:38
Учасники бойових дій, інваліди війни, статус яких визначено Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», мають право на додаткову оплачувану відпустку (далі — додаткова відпустка учасника бойових дій). Тривалість такої відпустки становить 14 календарних днів на рік (відповідно до статті 16² «Закону про відпустки»).
12 Лютого, 2020 р., 08:53
Кабінет Міністрів України прийняв зміни до Порядку оплати послуг та відшкодування витрат адвокатів, які надають безоплатну вторинну правову допомогу. На засіданні Уряду 15 листопада прийнята постанова «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 вересня 2014 р. № 465».