Історія та культура

Пам`ятки Коростенського району

18 квітня - День пам’яток історії та культури та Міжнародний день пам’яток та історичних місць.

Пам’ятки історії та культури України за своєю суттю є надзвичайно різноманітними, адже держава практично стала колискою Русі і стиком культур східних і західних слов’ян. Україна вмістила на своїй території масу історичних і архітектурних пам’яток.

День пам’яток історії та культури відзначається в Україні, згідно з Указом Президента № 1062/99 від 23 серпня 1999 року, щорічно 18 квітня.

В свою чергу Міжнародний день пам’яток та історичних місць встановлений в 1983 році Асамблеєю Міжнародної ради з питань охорони пам’ятників і визначних місць (ІКОМОС), створеної при ЮНЕСКО. Відзначається з 18 квітня 1984 року.

Готуючись до сьогоднішнього дня, відділ інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Коростенської районної держаної адміністрації в співпраці з територіальними громадами Коростенського району підготував цикл матеріалів про пам’ятки історії та культури, які на сьогоднішній день є окрасою наших міст, селищ та сіл, є нашим надбанням та історично важливими магнітами для всіх, хто прагне знати історію своєї країни та розвивати це прагнення в інших.

Додаткові статті можна знайти також в рубриці "Коростенський район":

⇒ Коростенщина туристична

⇒ Малинщина туристична

Овруччина туристична

20 Квітня, 2021 р., 10:42
18 квітня в Україні відзначався День пам’яток історії та культури. Цей день має ще раз нагадати суспільству про різноманіття культурної спадщини, створеної зусиллями багатьох народів за всю історію людства, її вразливість та необхідність збереження для майбутніх поколінь. За своєю значимістю пам’ятки відносяться до двох категорій: національного і місцевого значення. Найвищий розряд – внесені до списку ЮНЕСКО. На території Олевщини є три пам’ятки національного значення. Дві з них пам’ятки архітектури: Свято-Миколаївська церква м. Олевськ (ХVІ ст.) та церква Різдва Богородиці с. Жубровичі (ХVІІ ст.). Третім визначним місцем є пам’ятка археології – городище та поселення в урочищі «Бабина гора», що на північно-східній околиці Олевська. З неї й почнемо оповіді про об’єкти культурної спадщини нашої територіальної громади.
18 Квітня, 2021 р., 15:11
Напередодні Дня пам'яток історії та культури України у Вигівській філії Горщиківського ліцею вшанували пам' ять видатного земляка гетьмана Івана Виговського.
18 Квітня, 2021 р., 11:45
Пам’ятник історії  знаходиться в центрі села Граби Іршанської територіальної громади Коростенського району. Поховано 387 воїнів 112-ї та149-ї стрілецької дівізії, 6-го гвардійського танкового корпусу, які загинули в боях під час захисту села від німецько-фашистських загарбників 7-19 грудня 1943 року.
18 Квітня, 2021 р., 11:44
В кінці ХІХ століття у Велідниках  жив і тут був похований з великими почестями в спеціальному мавзолеї проповідник хасидизму (протестантського напряму в іудаїзмі) святий Цадик Ісраель дав Бен Ейсиф Кац, який прославився своїм вмінням передбачати майбутне. Тож коротко про його життєвий шлях.
18 Квітня, 2021 р., 11:43
1961 року на пагорбі над річкою Словечанкою за ініціативи тодішнього першого секретаря Словечанського райкому І.С.Пиньковського розпочалось будівництво величного будинку з гордою назвою Музей партизанської Слави Полісся.
18 Квітня, 2021 р., 11:41
Пам’яткою археології  національного значення в Словечанській ОТГ є унікальний археологічний комплекс поблизу села Городець Овруцького району Житомирської області. У даній статті ми спробуємо охарактеризувати основні відомі факти з історії виникнення та дослідження даного комплексу пам’яток.
18 Квітня, 2021 р., 11:40
Південно-західна околиця села. Тут 31 грудня 1942 р. були розстріляні німецько-фашистськими карателями 68 жителів с Липники за зв’язки з партизанами з’єднання ім.  Щорса. Їх прізвища відомі.
18 Квітня, 2021 р., 11:37
Пам'ятник легендарному князю Чопу Древлянському – засновнику Роду Чопів та селища Чоповичі. Споруджено за ініціативи професора Баранівського В. Ф. та підтримки відомих науковців і освітян України, громади смт Чоповичі та за кошти меценатів. Пам'ятник відкрито 24 червня 2020 року в сквері Чопович. Над створенням макету працював народний художник України Василь Фещенко, а увіковічував славетного козака заслужений скульптор України Віталій Рожик.
18 Квітня, 2021 р., 11:35
На території Народицької об’єднаної територіальної громади Житомирської області у с. Базар знаходиться Братська могила воїнів ІІ Зимового походу армії УНР. Дана пам’ятка віднесена до категорії «Пам’ятка історії місцевого значення» (наказ МКТ №251/0/16-09 від 13.07.09).